Poezi per dashuri

  Share
  avatar
  !nva7ionN
  Super Moderator
  Super Moderator

  Numri i postimeve : 71
  Join date : 23/04/2009

  Poezi per dashuri

  Mesazh  !nva7ionN prej Fri Apr 24, 2009 8:46 pm

  Djalit qe ma vodhi zemren kete leter ja dhuroj, jo duke lexuar te me kujtoj por duke me kujtuar ta lexoj.

  Dy zogj jemi nje shpirt kemi, me vjen keq qe afer sjemi, “ DUA TE DUA”deri sa te vdes a me do ti mua pergjigjen e pres.

  I shkruaj nje leter engjullit ne vetmi, ne oret e vona pranon porosi, dhembja dhe loti shendrohen ne dashuri Zoti na ndihmoft te jemi bashk une e ti.

  Mendja mendon, zemra kujton,dora shkruan se zemra po vuan, ne faqen time nje pik loti pikon ja puthsha buzet atij qe e lexon.

  Ne rast qe e mban kete mesazh me don, ne rast qe e fshin me adhuron, ne rast qe e kthen me dashuron, nese nuk e kthen nuk mundesh pa mua, qka do te besh tani?

  Nese je shtrir e mendon ne eresire me kerkon,lexo kete sms dhe buzeqesh aty mua do te me gjesh,nese me do pran tani mbylli syt se ne ender do te vij.

  Po ri ne shtrat e spo muj me flejt, e shikoj telefonin por sme theret, I lexoj sms-at qe mike dergu dhe pyes veten a thua mke haru.

  Sa her te cingroj nje puthje ta dergoj, sq her te shkruaj aq me shum po vuaj, sa te dua ty nuk mundesh me besu por nuk jam e sigurt a me do ti mu?
  ,keq qe afer sjemi, .
  Ne vetmi po ri ne mendime jam, a thua shpirti im sonte sit e kam, a mendon per mua atje ne vetmi, a te mer malli sikur mua per ty…

  Nese per dike do tme duhej ta jepja jeten veq per ty do e beja te them te verteten…e nese dikujt duhet ti falja dashuri nuk ekziston tjeter ai person je ti…

  Vuaj per ty se shum me mungo, vuaj me shume kur me provokon, qmendem nga xhelozia kur dikush te shiqon. Te dua qmendurisht se di sa me kupton??

  Gjumi sme mer nisa te shkruaj … jeta me eshte bere fer dhe nisa te vuajper nje fytyr te bukur qe sme hiqet nga mendja

   Ora është Tue Jan 22, 2019 7:06 am