Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Startup faster 3.09

    Admin
    Admin
    Web Master
    Web Master


    Numri i postimeve : 146
    Join date : 13/04/2009

    Startup faster 3.09 Empty Startup faster 3.09

    Mesazh  Admin Wed Apr 29, 2009 5:53 pm

    STARTUP MË SHPEJT 3.09

    Një revolucionar mjet te bëj juaj kompjuter këpucë me qafa shumë më shpejt

    The Startup Më shpejt! aplikim ishte i përcaktuar te ndodhem një revolucionar mjet që makes juaj kompjuter startup shumë më shpejt; atë mund madje mbroj juaj i fortë disk nga i befasishëm thyhem. Ndonjëherë wondered përse juaj majë-shpejtësi kompjuter looks si një 286 ndërsa booting Windows? Tani është jo një problem!

    Këtu janë ca çelës veçoritë i "Startup Më shpejt!":

    · Shpëtim kohë

    · Startup Më shpejt! fort reduces ngarkim kohë i Windows, atë saves ju shumë kohë çdo kohë ju restart. Edhe sikur ju jeni përdorim një ngadalë aparat, ju do të gjetje juaj kompjuter është i mësuar të paktën 2 kohët më shpejt.

    · Mbroj juaj i fortë disk

    · Ndoshta ju've heard që sasi lexim dhe shkruaj i i fortë disk brenda i shkurtër kohë mund bëj i madh dëm te i fortë disk, faktikisht që ësthtë një arsye që caused i fortë disk te thyhem. Në qoftë se ju instaloj programs shpesh dhe juaj startup listë është i mbushur me disa programs, rrezik do të marr i lartë. për i fortë disk është vrap i tij’ aftësi. Startup Më shpejt! me efekt reduces the loads i i fortë disk, si edhe reduces disk zhurmë. Provë Startup Më shpejt! dikur dhe ju do të shikoj diferencë!

    · Menaxhoj the startup listë

    · Është jo një i lehtë punë te vrapoj programs në një disa urdhër pa Startup Më shpejt!. Urdhër është i rëndësishëm në ca cases, që kur ca programs jam varur nga mbi tjetër programs kështu ata duhet të jetë launched në rregull. Tjetër shembull, lëshim smaller program i parë do të marr systemto jam gati më shpejt.

    · S'ka gjithashtu tjetër i përbashkët problem: ca programs lë i vdekur terren në startup grupet dhe registries, edhe sikur the programs ishin uninstalled. Startup Më shpejt! mund gjetje dhe heq këta i vdekur terren. Ju mund gjithashtu manually heq ose shtoj ndonjë program te juaj startup listë. Me Startup Më shpejt! ju marr i mbushur kontroll.

    · Atë mund të jetë argëtim!

    · Shfaqje juaj kompjuter te juaj friends-juaj Pentium III kompjuter mund vrapoj më shpejt sesa i tij Pentium IV! Provë atë!

    Download


    http://www.4shared.com/file/91445816...tupFaster.html

      Ora është Sun May 19, 2024 6:59 pm