rrite shpejtsin e PC's

  Share
  avatar
  Admin
  Web Master
  Web Master

  Numri i postimeve : 146
  Join date : 13/04/2009

  rrite shpejtsin e PC's

  Mesazh  Admin prej Wed Apr 15, 2009 4:40 pm

  start > run > sheno regedit dhe ENTER
  Hapet Dritarja Regedit Pastaj Shkoni :

  HKEY_LOCAL_MACHINE > SYSTEM > CurrentControlSet > Control > SessionManager > MemoryManagement > PrefetchParameters

  Tani Gjeni :
  --EnablePrefetcher--
  aty e keni 3 Ju e boni 5.
  Pasi ta Kryeni ne Regedit Restartone PC  MEGA-LISI

   Ora është Sat Dec 15, 2018 5:18 am