Gjykata në objekt të ri

  Share
  avatar
  !nva7ionN
  Super Moderator
  Super Moderator

  Numri i postimeve : 71
  Join date : 23/04/2009

  Gjykata në objekt të ri

  Mesazh  !nva7ionN prej Tue Apr 28, 2009 1:30 pm

  Gjykata në objekt të ri


  Shkup, 23 mars - Në bregun e Lumit Vardar në Shkup, në afërsi të hotelit "Stoun Bridge" është vënë gurthemeli për ndërtimin e një objekti administrativ, në të cilin të vendosen Gjykata Kushtetuese, Arkivi shtetëror dhe Muzeu arkeologjik i Maqedonisë. Bëhet fjalë për një projekt që do të kushtojë rreth 1.5 miliardë denarë. Ndërtimi i objektit administrativ do të përfundojë për 28 muaj ndërsa do të zgjidhë problemet e shumë institucioneve shtetërore.

   Ora është Sat Dec 15, 2018 4:32 am