Ia nxjerrin plumbin pas 12 vjetesh

  Share
  avatar
  Admin
  Web Master
  Web Master

  Numri i postimeve : 146
  Join date : 13/04/2009

  Ia nxjerrin plumbin pas 12 vjetesh

  Mesazh  Admin prej Tue Apr 21, 2009 6:34 pm

  Gruaja qe jetoi 12 vjet me plumbin ne kokeNe vitin 1997, shume viktima u shkaktuan nga te ashtuquajturit plumba qorre. Nje grua nga Tropoja eshte plagosur plot 12 vjet me pare nga nje plumb i tille, por mjeket ia mjekuan plagen dhe ajo shpetoi.

  Mrika Rrucaj do te hyje ne lajmet e cudirave dhe ngjarjet e pabesueshme.

  40-vjecarja ka trokitur ne dyert e spitalit pas dhimbjeve te shumta pas te cilave dyshonte se kishte sinozit. Dhe nje grafi e thjeshte e ka kthyer ate pikerisht ne mars te vitit 1997.

  Gruaja nga Tropoja e me banim ne Bathore qe nga 97 deri diten qe beri kontrollin mjekesor nuk e dinte qe kishte nje plumb 3 centimetra ne koke. Perkundrazi shpesh ajo ishte mjekuar per dhimbje te shumta koke dhe dhemballesh.Ndersa nje prej mjekeve qe ka pare rastin eshte shprehur i habitur.

  Duke qene qene se nuk i shkaktoi vdekjen, gruaja tashme ka vendosur ta ruaje si nje relike kete plumb.
  __________________
  .

   Ora është Tue Jan 22, 2019 6:13 am