Suspendohen tre zyrtarë të Policisë

  Share
  avatar
  Admin
  Web Master
  Web Master

  Numri i postimeve : 146
  Join date : 13/04/2009

  Suspendohen tre zyrtarë të Policisë

  Mesazh  Admin prej Fri May 01, 2009 10:17 am


  Bazuar në hetimet e para preliminare dhe me vendimin e drejtorit të përgjithshëm të Policisë së Kosovës, Sheremet Ahmeti të enjten janë suspenduar tre zyrtarë policor (një major dhe dy oficerë policie).

  Suspendimi ka të bëjë me përgjegjësinë menaxheriale dhe për shkelje disiplinore administrative.

  Siç bëhet e ditur në një komunikatë të Policisë së Kosovës, majori i suspenduar është zyrtar përgjegjës për sektorin mbështetës për sistemin vëzhgues të kamerave për sigurinë e objektit ish-Qendra për Trajnime Policore.

  Dy zyrtarët policor kanë qenë në detyrë për sigurimin e objektit më 25.04.09, kur nga kjo qendër u “avulluan” mbi 47 kg heroinë, disa mijëra euro dhe gjësende të tjera.

  “Këto veprime janë veprimet fillestare të këtij procesi hetimor i cili do të vazhdojë në kontinuitet dhe duke u bazuar në rezultatet e hetimeve të brendshme do të ndërmerren edhe masa të tjera varësisht nga të gjeturat e këtyre hetimeve”, thuhet në komunikatën e Policisë.

  Në anën tjetër, bëhet e ditur se, Task Forca e krijuar është duke vazhduar hetimet me intensitet të shtuar që personat e dyshuar për vjedhjen e rëndë sa më parë të vihen para organeve të drejtësisë.


  _________________

  Falemderimi i takon vetem All-llahut qe na krijo ne formen me te mir

   Ora është Sat Dec 15, 2018 5:07 am