Qeveria jep 120,000 euro për parandalimin e gripit të derrave

  Share
  avatar
  Admin
  Web Master
  Web Master

  Numri i postimeve : 146
  Join date : 13/04/2009

  Qeveria jep 120,000 euro për parandalimin e gripit të derrave

  Mesazh  Admin prej Thu Apr 30, 2009 6:28 pm


  Qeveria e Republikës së Kosovës ka ndarë shumën emergjente prej 120.000 eurosh për parandalimin e përhapjes së gripit të derrave në Kosovë.

  Në mbledhjen të mbajtur të enjten, Qeveria miratoi sot Kornizën Afatmesme të Shpenzimeve 2010-2012, e cila – siç theksoi kryeministri Hashim Thaçi -
  është përgatitur në përputhje me agjendën dhe bazën ligjore të funksionimit të Qeverisë së Republikës së Kosovës.

  Ky dokument është përgatitur në diskutim dhe konsulta të vazhdueshme me ekspertë vendorë dhe ndërkombëtarë, ndërsa kanë marrë pjesë në mënyrë aktive edhe ministrat e Qeverisë së Republikës së Kosovës, ka thënë kryeministri Thaçi


  _________________

  Falemderimi i takon vetem All-llahut qe na krijo ne formen me te mir

   Ora është Sat Dec 15, 2018 3:44 am