Spamerët shfrytëzojnë popullaritetin e gripit të derrave

  Share
  avatar
  Admin
  Web Master
  Web Master

  Numri i postimeve : 146
  Join date : 13/04/2009

  Spamerët shfrytëzojnë popullaritetin e gripit të derrave

  Mesazh  Admin prej Thu Apr 30, 2009 6:27 pm


  Spamerët shfrytëzojnë popullaritetin e gripit të derrave
  Siç edhe është pritur, spamerët gjatë disa ditëve të fundit janë duke tentuar të shfrytëzojnë popullaritetin që ka zgjuar gripi i derrave. Numri çdo ditë e më i madh i porosive të padëshiruara brenda vetes përmbajnë shprehjen “Swine Flu” (shqip: gripi i derrave).

  Siç raportojnë ekspertët e kompanisë McAfee gjatë disa ditëve të fundit spamerët brazilianë e kanë mbushur hapësirën e internetit me porositë e tyre të cilat përmbajnë tituj si “Madonna caught swine flu!”, “US swine flu statistics” dhe “Swine flu in USA”.

  McAfee u tërheqë vërejtjen përdoruesve që në asnjë mënyrë të mos hapin bashkëngjitjet të cilat gjenden brenda porosive të e-mailave dhe të mos vizitojnë lidhjet e internetit të cilat janë radhitur në to.


  _________________

  Falemderimi i takon vetem All-llahut qe na krijo ne formen me te mir

   Ora është Sat Dec 15, 2018 4:48 am