qka studion ekoogjia

  Share
  avatar
  Admin
  Web Master
  Web Master

  Numri i postimeve : 146
  Join date : 13/04/2009

  qka studion ekoogjia

  Mesazh  Admin prej Thu Apr 30, 2009 1:58 pm

  Ekologjia eshte dege e biologjia, e cila studion shperndarjen dhe pasurin e jetes dhe marredheniet ne mes organizmave me njeri tjetrein dhe ambientit. Ambienti i nji organizimi mund te perbehet prej dy pronash, faktor Abiotike sic eshte insulimi (drita e djellit), klima, geologija, dhe faktorite Biotike, ne te ciliet hun organizmat qe ndajn vendbanimin.


  _________________

  Falemderimi i takon vetem All-llahut qe na krijo ne formen me te mir

   Ora është Sat Dec 15, 2018 5:37 am