Republikani Specter ndërron krahun në Senat

  Share
  avatar
  Admin
  Web Master
  Web Master

  Numri i postimeve : 146
  Join date : 13/04/2009

  Republikani Specter ndërron krahun në Senat

  Mesazh  Admin prej Wed Apr 29, 2009 8:45 pm

  Demokratët në Shtetet e Bashkuara kanë forcuar shumicën e tyre në Senat pas largimit të një senatori veteran republikan.

  Arlen Specter i shtetit të Pensilvanisë tha se po ndërronte krah, sepse republikanët kishin kaluar shumë në skajin e së djathtës.
  Senatori Specter tha se vota e tij për paketën stimuluese fiskale të presidentit Obama, kishte çuar në ndarjen e tij përfundimtare me republikanët.

  Ky vendimi u jep demokratëve 59 vende nga 100 në senat.

  Senatori Specter u tha gazetarëve se vendimi kishte qënë një zgjidhje e vështirë.

  "E di që po zhgënjej shumë miq dhe kolegë, por sinqerisht kam qënë i zhgënjyer nga disa prej reagime në të dyja drejtimet."

  "Unë nuk e marrë këtë vendim nga mungesa e sfidave të tjera, apo gjërave të tjera interesante që mund të bëjë në Senat, po sespe ka shumë projekte që dua të çojë përpara për Pensilvaninë me karierën time prej veterani në Senatin amerikan," tha Arlen Specter.


  _________________

  Falemderimi i takon vetem All-llahut qe na krijo ne formen me te mir

   Ora është Sat Dec 15, 2018 4:27 am